VII Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o życiu Bł. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI Wiosenny konkurs literacko-walentynkowy

Wiosenny konkurs literacko-walentynkowy

Wiosenny konkurs literacko - walentynkowy:

Regulamin:

1. W konkursie mogą wziąć udział wszy­scy uczniowie.

2.  Konkurs składa się z dwóch części:

a) W części pierwszej należy połączyć w pary wymienionych bohaterów literackich i podać tytuł utworu, z którego pochodzą oraz na­zwisko jego autora.

b)  W części drugiej należy wyjaśnić co oznaczają podane zwroty.

3. Odpowiedzi zapisz na kartce.

Kartkę podpisz (imię, nazwisko, kla­sa) i oddaj pani Iwonie Ząbeckiej najpóźniej do 27 marca 2012 do godziny 15.00. Odpowiedzi można również przesłać mailem na adres: geograf@go2.pl najpóźniej do 28 marca do godz. 17.00

4.  Na zwycięzców czekają nagrody. Wśród uczestników posiadających taką sama maksymalną ilość punktów, nagrody zostaną rozlosowane.

Konkurs cz 1

Połącz w pary wymienionych niżej bohaterów literackich i podaj tytuł utworu, z którego pochodzą oraz na­zwisko jego autora.

Panie: Oleńka, Dulcynea, Helena, Nel, Danusia Jurandówna, Penelopa, Izolda, Julia, Laura, Świtezianka, Zosia, , Ewa, Klara, Eurydyka, Jagna,

Panowie: Staś Tarkowski, Kmicic, Parys, Romeo, Adam, Orfeusz, Wacław, Tadeusz, Boryna, Zbyszko z Bogdańca, Strzelec, Don Kichot, Tristan, Filon, Odyseusz.

Konkurs cz 2

Wyjaśnij poniższe zwroty.