Menu startowe

  • 3 czerwiec 2015 r. - ostatnia dyskoteka szkolna

    29.05.2015

    Samorząd Uczniowski przy Gimnazjum nr 3 pragnie zaprosić uczniów na ostatnią w tym roku szkolnym 2014/2015 dyskotekę szkolną, która odbędzie się 3 czerwca 2015 r. od godziny 15.30 do 18.00. Wystąpi DJ Blaster, przewidujemy konkursy i liczne niespodzianki. Wstęp tylko 2zł;).

  • Zebranie z Rodzicami

    W dniu 27 maja 2015 r. (środa) odbędzie się Zebranie z Rodzicami uczniów Gimnazjum Nr 3 o godz. 17.00.

  • Konkurs Microsoft „Obierz kurs na nowe technologie” dla GIM
    13.05.2015

    Konkurs informatyczny organizowany przez producenta systemu Windows oraz Office firmę Microsoft, polegający na udziale uczniów w kursach online na zapoznawaniu się nowych technologii i wypełnianiu testów online.Liczba punktów zdobytych decyduje o udziale w finale konkursu. Do wygrania cenne nagrody oraz Certyfikaty poświadczające ukończenie kursów nowych technologii. Szczegóły konkursu dostępne na stronie Szkolnego Koła Informatycznego (www.skizakopane.eu)

  • Obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja

    04.05.2015

    Nasza szkoła uczestniczyła w obchodach święta 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystośći rozpoczęło złożenie wiązanek pod Drzewem Wolności oraz uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszej Rodziny. Następnie uczestnicy w asyście banderii konnej przeszli Krupówkami pod Pomnik Grunwaldzki na skwerze rtm. Witolda Pileckiego, gdzie po okolicznościowych wystąpieniach i złożeniu kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, zgromadzeni mogli obejrzeć program artystyczny, dotyczący historii Pomnika, w wykonaniu aktorów Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

  • Zebranie z rodzicami

    13.04.2015

    W środę tj. 15 kwietnia 2015 r. odbędzie się zebranie z rodzicami o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 3.

  • Targi Edukacjne

    08.04.2015

                                                         

    #‎BEPRO‬ – bądź profesjonalistą! to tegoroczne hasło przewodnie Targów Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce (Kraków). 13 marca uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły mogli poznać olbrzymią ofertę szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu a także zobaczyć ofertę szkół wyższych (publicznych i prywatnych) z Polski i zagranicy

  • „Manifest o potrzebie tworzenia – Do dzieła!”- warsztaty kulturalne dla młodzieży

    24.02.2015

    W ramach projektu „Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala” organizowane są warsztaty kulturalne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Białego Dunajca, Kościeliska i Poronina. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem oraz partnerstwie z Gminą Miasta Zakopane oraz Powiatem Tatrzańskim

    Warsztaty kulturalne mają na celu otworzyć artystycznie młodzież a także zainspirować ich do twórczych działań. Powstała grupa kreatywnych ludzi, którzy pracują nad projektem muzyczno – filmowym pod tytułem: „Manifest o potrzebie tworzenia – Do dzieła!”

    Ponadto warsztaty mają na celu rozpoznanie potrzeb kulturalnych młodzieży, dowiedzenia się, czego im brakuje w aktualnej ofercie kulturalnej? Czy z niej w ogóle korzystają? Co chcieliby w niej zmienić?

    Warsztaty są prowadzone przez profesjonalnych moderatorów: Kompozytor/Muzyk: Jacek Szymkiewicz, Reżyser/Operator/Montażysta: Dominika Podczaska, Reżyser/Producent: Marzena Popławska i Choreograf: Kaja Kołodziejczyk

    1. muzyka i taniec: mające na celu zwiększenie świadomości ruchu ciała, świadomości muzycznej

    Prowadzenie Kaja Kołodziejczyk- choreograf, Jacek Szymkiewicz- muzyk i kompozytor

    1. reportaż i film: proces powstawania filmu, podstawy montażu

    Prowadzenie: Marzena Popławska- reżyser, producent filmowy; Dominika Podczaska- reporter, montażysta, operator filmowy, Jacek Szymkiewicz- muzyk i kompozytor

    1. improwizacja:  Jacek Szymkiewicz

    Pod koniec stycznia, w dniach 20- 23.01. 2015 r. miała miejsce promocja i rekrutacja w szkołach, podczas której uczniom rozdawane były ankiety, które pozwoliły określić potrzeby kulturalne młodzieży a także wyselekcjonować grupę do warsztatów. Wybrano 52 uczniów z różnych szkół z powiatu tatrzańskiego. Spotkania organizacyjne, podczas których nastąpił podział na grupy zadaniowe: Ruch, Muzyka i Tekst oraz Grupę Reporterską odbyły się 5 i 6 lutego. Natomiast I sesja warsztatów miała miejsce 7 i 8 lutego 2015r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

    Podczas warsztatów, trwających dwa dni, od rana do wieczora, uczestnicy najpierw się poznawali, brali udział w zajęciach improwizacyjno-ruchowych, dzięki którym nawiązali ze sobą bliższy kontakt. Następnie wspólnie zastanawiali się nad źródłem ograniczeń i blokad, by dojść do tego, czym jest Odwaga i jak ją rozumieją. Dowiedzieli się również jak posługiwać się sprzętem, który będą wykorzystywać do pracy, czym jest kadrowanie, poznali podstawy montażu itp.

    Grupy zadaniowe od razu zabrały się do pracy. Powstały już pierwsze teksty piosenek, próby śpiewu i aranżacji. Całość jest skrzętnie dokumentowana przez grupę reporterską. Obecnie trwają prace nad powstaniem 30 sekundowego spotu nt. Odwagi. Efekty poznamy już wkrótce.

    Kolejna sesja warsztatów będzie odbędzie się w dniach:  27.02, 28.02, 1.03, w godzinach 11:00- 18:00 podobnie jak ostatnio, czyli w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

    Serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZSO im. O. Balzera za udostępnienia nam szkoły na czas warsztatów. To miejsce, jak mówią uczestnicy warsztatów i moderatorzy, z odpowiednią aurą i przestrzenią dla tworzenia.

    Więcej informacji o przebiegu I sesji warsztatów a także lista uczestników zakwalifikowanych do projektu w dziale aktualności na stronie: http://www.dlapodhala.pl/?page_id=42

     

    Galeria z projektu: http://www.skizakopane.pl/galeriag3/index.php?/category/115

  • Ferie zimowe 2014/2015 r. w Zakopanem

    Ferie zimowe 2014/2015 r. w Zakopanem
    10.02.2015

    Szczegłowy program ferii zimowych dla dzieci w Zakopanem dostępny jest pod adresem UM Zakopane:  http://www.zakopane.eu/aktualnosci-specjalne/ferie-zimowe-dla-dzieci

  • Terminy i zagadnienia I semestru z przedmiotu fizyka i chemia

    09.02.2015

    W dziale przedmioty: Fizyka, Chemia znajdują się terminy i zagadnienia I semestru z roku szkolnego 2014/2015


    Fizyka: https://gim3zakopane.edupage.org/text/?text=subjects/-10&subpage=1&

    Chemia: https://gim3zakopane.edupage.org/text/?text=subjects/-7&subpage=1&

     

  • Zebranie z rodzicami

    26.01.2015

    28 stycznia 2015 r. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się Zebranie z Rodzicami.

  • World Snow Day

    World Snow Day
    14.01.2015

    WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. 18 stycznia 2015 roku odbędzie się już czwarta edycja tego wielkiego święta, które z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków.

    Mottem World Snow Day jest:

    EXPERIENCE - sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem
    EXPLORE- szansa odkrycia czegoś nowego
    ENJOY- czas na zabawę

    MIASTO ZAKOPANE zorganizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz czwarty. Każdego roku DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY i BAWIMY SIĘ zgodnie z niezmiennym mottem Światowego Dnia Śniegu.

     

    Dodatkowe informacje w poniższych linkach:

    http://www.zakopane.eu/artykuly/world-snow-day/world-snow-day-w-zakopanem

    http://www.zakopane.eu/artykuly/sport-i-turystyka/program-wsd-2014

    http://www.zakopane.eu/artykuly/sport-i-turystyka/piosenki-wsd

  • Nagrody plastyczne!

    Uczniowie naszego gimnazjum zostali laureatami konkursu plastycznego Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala - Muzea w moim otoczeniu. Nagrody otrzymali: Karolina Kukuc, Dagmara Wontorczyk i Jakub Kluś, a wyróżnienie zdobył Łukasz Budz. Serdecznie gratulujemy? Nagrodzone prace można oglądać w willi Koliba, która jest oddziałem Muzem Tatrzańskiego do 25 maja.

  • Dziennik elektroniczny - dodatkowe informacje

    17.03.2014

    Uwaga! Z dniem 1 kwietnia 2014 r. wprowadzamy dziennik elektroniczny firmy Vulcan.

    Szczegółowe procedury Logowania do Elektronicznego Dziennika Lekcyjnego oraz pełny opis funkcjonalności systemu UONET zostały zawarte w Instrukcji.

    Wszyscy użytkownicy UONET (uczniowie, rodzice,) otrzymają wiadomości z jednorazowym linkiem do utworzenia własnego hasła dostępu do systemu na wcześniej podane adresy e-mail. Jeśli dany użytkownik nie przeszedł procedury generowania własnego hasła w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania tej wiadomości, link w niej zawarty automatycznie utracił ważność. Nie jest to jednak przeszkoda, aby samodzielnie wygenerować nowy aktywny link i ustalić własne hasło dostępu do systemu UONET.

    Po wejściu na Stronę Logowania UONET, w polu "E-mail" należy wpisać swój adres e-mail przekazany Szkole. Pole "Hasło" należy pozostawić puste. Następnie, trzeba skorzystać ze znajdującej się poniżej opcji "Nie pamiętam lub nie mam jeszcze hasła". Na ekranie pojawi się komunikat, że na wskazany adres e-mail został wysłany link umożliwiający utworzenie hasła. Po otrzymaniu na swoją skrzynkę poczty elektronicznej wiadomości, należy kliknąć na znajdujący się w niej link i do wyświetlonego formularza wpisać własne hasło (w oba pola). Hasło powinno mieć przynajmniej osiem znaków, wśród których co najmniej jeden to wielka litera, co najmniej jeden to cyfra oraz co najmniej jeden to tzw. znak specjalny (np.: @, #, &). Następnie, wystarczy nacisnąć przycisk "Ustaw hasło". System przeniesie użytkownika na stronę logowania, gdzie po wpisaniu adresu e-mail i przed chwilą zdefiniowanego hasła oraz naciśnięciu przycisku "Logowanie" (lub na klawiaturze komputera - klawisza Enter), uzyska dostęp do systemu UONET.

    Ze względów bezpieczeństwa, po 30 dniach system automatycznie poprosi każdego użytkownika o nadanie nowego hasła - zgodnie z opisaną wcześniej procedurą.

    PC

  • Wolne stanowisko w Gimnazjum nr 3

    24.01.2014


    Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Zakopanem zatrudni - na II półrocze roku szkolnego 2013/2014:

    nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa w wymiarze - 1/18.

    Oferty pracy można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub na adres poczty internetowej.

  • Gry i zabawy z Geografii

    29.12.2013

    Gra z mapami konturowymi państw i kontynentów - http://www.geography-map-games.com/

    Gra ze stolicami i kontynentami - http://online.seterra.net/pl

  • Pogrzeb Marianny Popiełuszko - Matki Patrona szkoły.

    29.11.2013

    W sobotę, 23 listopada 2013r., siedmioosobowa delegacja uczniów Gimnazjum nr 3 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Zakopanem wraz z p. dyrektor Agnieszką Salnikow, katechetą ks. Maciejem Golasem i Teresą Bachleda-Kominek (autorką tekstu hymnu szkoły) wzięła udział w uroczystościach pogrzebowych Marianny Popiełuszko Matki Patrona szkoły.

                Mszy św., w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, przewodniczył abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki. Eucharystię koncelebrowali m.in. kard. Kazimierz Nycz i abp Sławoj Leszek Głódź. Obecny był również były prezydent Lech Wałęsa, przedstawiciele rządu RP oraz Sejmu i Senatu, a także delegacje NSZZ "Solidarność" z całego kraju.

                Po Mszy św. trumnę zmarłej przeniesiono na cmentarz w Suchowoli. Tysiące ludzi uczestniczyło w kondukcie. Podczas drogi wierni śpiewali litanię do bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

                W marszu żałobnym uczestniczyły liczne poczty sztandarowe. Między nimi delegacja Gimnazjum nr 3 w Zakopanem i Solidarność Zakopiańska Nauczycieli.

    Na cmentarzu, po modlitwach przed grobem zmarłej, odczytano kondolencje przesłane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
     

               

                Marianna Popiełuszko - Mama bł. ks. Jerzego zmarła 19 listopada w Szpitalu Miejskim w Białymstoku w wieku 93 lat.

                Urodziła się na wsi, na Białostocczyźnie w 1920 r. Wyszła za mąż w wieku 22 lat. W czasie wojny urodziła pięcioro dzieci, z których dwoje umarło - córeczka, która nie miała dwóch lat i syn Jerzy - kapłan i męczennik.

                I właśnie z powodu syna - księdza, duszpasterza, który stał się symbolem oporu w ponurych czasach PRL, męczennika systemu totalitarnego - stała się osobą znaną, ikoną porażonej cierpieniem matki, która jednak przebacza oprawcom.

                W 2006 r. prezydent Lech Kaczyński za "wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej", odznaczył Mariannę Popiełuszko Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

               

                Imię bł. ks. Jerzego Popiełuszki nasze gimnazjum otrzymało 19 października 2011 roku. Czujemy się związani z przesłaniem księdza Jerzego.

    Uczestnicząc w uroczystościach pogrzebu Marianny Popiełuszki chcieliśmy oddać cześć i szacunek Matce tak wielkiego, a skromnego człowieka, jakim był jej Syn.

                Wyrażamy wdzięczność Zarządowi Regionu Małopolskiej "Solidarności" za to, że wraz z delegacją związkową mogliśmy odbyć tak daleką podróż z Krakowa na ziemię białostocką i uczestniczyć w ostatniej drodze Marianny Popiełuszko.

  • Światowy GIS Day w TPN

    16.11.2013


    GIS Day był w Zakopanem organizowany po raz pierwszy, a jego przygotowaniem zajęła się sekcja ds. zarządzania danymi przestrzennymi TPN, Koło Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ESRI Polska. W programie zakopiańskiego
    spotkania znalazły się prezentacje multimedialne przybliżające tematykę GIS, GPS, map numerycznych i geoportali internetowych.

    W spotkaniu uczestniczyli nasi uczniowie. Młodzież miała okazję usiąść przy komputerach stworzyć własną mapę, znaleźć w Internecie dane geograficzne, a także odbyć wirtualny przelot nad Tatrami.

     

    Zdjęcia w fotogalerii.

  • Obchody Święta Niepodległości w Zakopanem

    13.11.2013

    Święto Niepodległości rozpoczęło się o godzinie 11.00 przy Kwaterze Legionowej na Cmentarzu Komunalnym Towarzystwo Miłośników Teatru Scena A2 zaprezentowało program literacki, po którym nastąpiło poświęcenie nowej tablicy z nazwiskami poległych legionistów. Dokonał tego ks. Bogusław Filipiak , który zwrócił się do zebranych z prośbą o dokonywanie uzupełnień na nowej tablicy, bo być może nie ma tam wszystkich nazwisk.

    Po złożeniu kwiatów na grobach legionistów  przez delegacje samorządu lokalnego i organizacje społeczne zebrani udali się  do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolumnę otwierał bardzo liczna banderia konna i kapela góralska.

    Po  Mszy Święta w intencji Ojczyzny, pod Krzyżem -Miejscem Pamięci Narodowej -  nastąpiło  złożenie urny z ziemią z Gibraltaru w 70 rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wiceburmistrz Mariusz Koperski.

    Nasza reprezentacji szkolna uczniów z Gimnazjum uczestniczyła w poczcie sztandarowym.

    Organizatorem uroczystości był Urząd Miasta Zakopane. Współorganizatorzy: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

     

  • XXI Bieg Niepodległości

    08.11.2013

    W piątek, 8 listopada 2013 r. - przy pięknej, słonecznej pogodzie - odbył się XXI Sztafetowy Bieg Niepodległości zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Gimnazjum nr 3 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Wydział Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane. Radosnym akcentem sportowym nasze miasto zainaugurowało obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezie wzięło udział 37 sztafet ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, klubów sportowych, instytucji, zakładów pracy. Łącznie startowało 312 zawodników.

    Bieg rozpoczął się wspólnym startem sztafet o godzinie 10.30 w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego. Uczestnicy pokonali trasę przebiegającą ulicami: Piłsudskiego, Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Droga na Bystre, Droga do Olczy aż do mety znajdującej się przy szkole i gimnazjum na Olczy. Wszyscy biegacze, trenerzy, nauczyciele i przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek – tradycyjnie były to parówki. Uroczyste podsumowanie XXI Sztafetowego Biegu Niepodległości odbyło się na sali gimnastycznej. Świąteczny nastrój podkreślił wiązanką wzruszających pieśni patriotycznych szkolny chór Majus, kierowany przez Małgorzatę Lasiak i ks. Macieja Golasa. Pod tablicą poświęconą Patronowi szkoły bukiety kwiatów złożyły delegacje: Rady Miasta, Urzędu Miasta, SP nr 1, SP nr 4 i Gimnazjum nr 3. Na zakończenie znamienici goście dokonali wręczenia pucharów zwycięskim sztafetom oraz dyplomów wszystkim uczestniczącym w biegu.

    Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w imprezie. Do zobaczenia na XXII Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego!


    WYNIKI  XXI  SZTAFETOWEGO BIEGU  NIEPODLEGŁOŚCI

     8 listopada 2013 r.

    Szkoły podstawowe

    1. SP nr 2 Ciche 26,44.6
    2. SP Kościelisko 27,01.0
    3. SP nr 4 Zakopane 27,07.1
    4. SP nr 9 Zakopane 27,13.2
    5. SP nr 5 Zakopane 27,28.9
    6. SP nr 1 Zakopane 27,48.6
    7. SP nr 3 Zakopane 28,19.0
    8. SP POSA 30,00.0
    9. SP Jurgów 30,36.7

     

    Gimnazja

    1. Gimn. Mistrzostwa Sport. 22,14.7
    2. Gimn. im. JP II Ciche 22,49.0
    3. Gimn Kościelisko 24,55.0
    4. Gimn. nr 1 Zakopane 25,00.4
    5. Gimn. Dzianisz 25,11.4
    6. Gimn. nr 2 Zakopane 25,16.9
    7. Gimn. POSA 25,48.9
    8. Gimn. nr 3 Zakopane 25,54.0
    9. Gimn. STO 27,01.9

     

    Szkoły ponadgimnazjalne

    1. ZSHT  zespół I 25,47.8
    2. ZSZ nr 1 26,11.6
    3. Zespół Szkół Budowlanych 26,53.0
    4. ZSHT  zespół II 27,16.9
    5. ZSHT zespół III 28,07.6

     

    Kluby sportowe

    1. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” 23,40.5
    2. ZSMS – zespół I 23,49.6
    3. Biathlonowy Klub Sportowy – zespół III 24,06.3
    4. ZSMS – zespół II 24,21.4
    5. Biathlonowy Klub Sportowy - zespół IV 24,27.2
    6. Biathlonowy Klub Sportowy - zespół II 24,53.5
    7. Biathlonowy Klub Sportowy - zespół I 26,28.0

     

    Zakłady pracy

    1. OSP Olcza 22,15.7
    2. Wojskowy Ośrodek Szk.-Kondyc. 23,12.6
    3. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” 23,21.6
    4. OSP Kalisz 26,15.0
    5. OLCZA 26,46.4
    6. Urząd Miasta Zakopane 28,56.2
    7. Urząd Skarbowy 37,47.1
       

    Zdjęcia z wydarzenia w Galerii Szkolnej.

     

  • Projekt edukacyjny Gimnazjum - matematyka, informatyka, fizyka

    06.11.2013

    Od 2 września 2013 r. grupa 5 uczniów: Dominik Roczkowski (przewodniczący), Łukasz Budz, Maciej Szczecina, Adrian Ustupski, Ireneusz Kaleciak uczestniczy w projekcie edukacyjnym" matematyka - informatyka - fizyka to przedmioty pokrewne wzajemnie uzupełniające się. W wyniku tego powstało kółko matematyczno-informatyczno-fizyczne i strona dostępna pod adresem: http://www.kmifg3zkp.cba.pl/news.php. Powstała grupa na portalu społecznościowym. Uczniowie wykonują projekt pod opieką nauczyciela p. Przemysława Czecha i jest w fazie rozwijania. Grupa zajmuje się ponadto rozwijaniem zainteresowań informatycznych, dodatkowo rozwijają umiejętności w organizowaniu dyskoteki (nagłośnienia), również biorą udział w przygotowaniu imprez szkolnych.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum Nr 3 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Zakopanem
    ul. Janosówka 15a
    34-502 Zakopane
  • 018 20 645 45

Galeria zdjęć