Nasze Gimnazjum

Piątek 19.04.2024

Witamy na stronie głównej Gimnazjum

• 03.09.2017

W związku z reformą oświaty i połączeniem Gimnazjum ze Szkołą Podstawową nr 4 w Zakopanem ta strona staję się stroną archiwalną. Wszystkie informacje na bieżąco będą publikowane na stronie www.sp4zakopane.edupage.org

• Egzaminy poprawkowe

28.08 - godz. 9.00 poniedziałek

29.08 - wtorek

• Wakacje w mieście
    17.05.2017

Podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy rodziców (opiekunów) do zapisania dzieci na zajęcia, które odbywać się będą w ramach programu Wakacji w Mieście organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane.

Program zajęć:

- Artystyczne poniedziałki

- Doświadczalne wtorki

- Turystyczne środy

- Sportowe czwartki

- Językowe piątki

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat i odbywać się będą w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ulicy Kasprusie 35 a, w dniach od 3 lipca do dnia 25 sierpnia 2017, w godzinach od 9.00 do 15.00.

• Życzenia wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
     przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
    Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny
    i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”
     wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły

Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Zakopanem
    mgr Agnieszka Salnikow

Życzenia wielkanocne - Obrazek 1

Spotkanie wielkanocne w szkole:http://gim3zakopane.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=10

•  XXXVII Turniej Wiedzy o Tatrach zakończony.
    07.04.2017

Trójetapowy Turniej Wiedzy o Tatrach został zakończony. W pierwszym etapie konkursu, który miał charakter internetowy i trwał trzy tygodnie brało udział 106 uczniów, w tym 21 z naszej szkoły!  Do drugiego etapu została zakwalifikowana Julia Bachleda - Kominek (kl. II), która ostatecznie zajęła 21 miejsce. Gratulacje!

XXXVII Turniej Wiedzy o Tatrach zakończony. - Obrazek 1

• 31.03.2017

21. marca uczniowie zawsze mają trudny wybór, ale przecież można to połączyć! Klasa pierwsza i druga wybrała się tego dnia w ramach zajęć terenowych z geografii do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Zakopanem. Uczniowie dowiedzieli się jak wykonuje się obecnie pomiary opadów (pomaga w tym urządzenie zwane Seba), temperatur (to już nie są termometry lecz czujniki), siły wiatru (już zrezygnowano z wiatraczka, na rzez czujnika) i jak przeprowadza się obserwację chmur (tu działa laser). Uczniowie wiedzą już do czego meteorolodzy używają kuwet. No i kto to jest meteorolog, a kto to jest synoptyk i dlaczego depesze pogodowe są szyfrowane. Po interesującej wizycie w instytucie poszliśmy szukać wiosny,…… była właśnie w McDonaldzie na Krupówkach.

• XXXVII TURNIEJ WIEDZY O TATRACH NADAL TRWA!
    03.03.2017

Zarejestrowani uczniowie naszej szkoły odwiedzają od poniedziałku do piątku stronę www.turnie.tpn.pl i odpowiadają na trzy pytania. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy na temat przyrody, topografii, użytkowania, historii poznania oraz ochrony Tatr.
    Turniej adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski. Organizatorem jest TPN. Konkurs trwa trzy tygodnie do 10 marca. Po tym terminie poznamy trzydziestkę, która przejdzie do finału. Wyniki wszystkich naszych uczniów zostaną przekazane do szkoły.

• Zajęcia sportowe

Wszystkich chętnych uczniów Gimnazjum nr 3 w Zakopanem zapraszamy na zajęcia na na lodowisku w środę 8 lutego 2017 r.

Zbiórka w szkole o godz. 10.30

Każdy uczeń musi mieć pisemną zgodę rodziców na uczestniczenie w zajęciach.

• Zapraszamy na zajęcia z chemii w kuchni i nie tylko ;)
    05.02.2017

We czwartek drugiego lutego 2017r. odbyły się dość nietypowe zajęcia z chemii. Zrobiliśmy na nich między innymi kule kąpielowe o zapachu lawendowym (jeśli ktoś chciałby wykonać kule samodzielnie w domu, to przepis został zaczerpnięty ze strony: http://www.kaila.pl/jak-zrobic-kule-kapielowe-w-domu/ ), samodzielnie wycisnęliśmy sok z pomarańczy, który wszystkim bardzo smakował, wytłoczyliśmy sok z jabłek, który też cieszył się dużym powodzeniem oraz zrobiliśmy sok z marchewki, który już nie miał tak dużej liczby entuzjastów, ale przynajmniej spróbowaliśmy czegoś nowego. Mam nadzieję, że obecni dobrze się bawili i w przyszłości skorzystają conieco w dorosłym życiu. Kto nie był, niech żałuje ;p A przy okazji zapraszamy na zajęcia dziewiątego lutego na godzinę 9:00. Będziemy robić pył musujący do kąpieli, peeling oraz zdrową, słodką przekąskę niezawierająca rafinowanego cukru - kuleczki daktylowe o różnych smakach ;) Do zobaczenia!!!